Şule Çet’in Ölümüne İlişkin Çarpıcı İddia

Ankara Çankaya’da bir plazanın 20’nci katından şaibeli bir şekilde düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümü üzerine açılan soruşturma sonucu, tutuklanan iki kişiden Berk A.’nın olayın yaşandığı gece bir sosyal medya kanalından paylaştığı video da dava dosyasına girdi. Berk A., olayın yaşandığı tarihte saat 02.56’da paylaştığı videoda, diğer tutuklu şüpheli Çağatay A.’ya “Aman çok çalışma ha Çağatay. Çok çalışmak var ya hiç iyi değildir. Aman çok çalışıyorsunuz bu aralar, hiç sevmedim yani. Gidişatınız hiç iyi değil” şeklinde hitap ettiği duyuluyor.

Bu videonun ortaya çıkmasıyla Çet ailesinin avukatı delillerin yok edildiğini iddia etti. Berk A’nın alkol kullandığı görülen videoda Şule Çet’in intihar ettiği öne sürülen pencere de görüldü.

Güvenlik kameralarından tutuklu iki şüphelinin rezidansa girerken ellerindeki siyah poşette olan ve net anlaşılmayan alkol şişeleri, Berk A.‘nın yayımlaığı videoda görülüyor. Verdiği ifadesinde “Yan odadaydım, görmedim” diyen Berk A.’nın ifadesinin ise yalan beyan olduğu ortaya çıkıyor. Çet ailesinin avukatı Umur Yıldırım, videoda görülen alkol şişelerin olay sonrası imha edildiğini, zanlıların delil kararttıklarını öne sürerek “Ölüm olayından sonra olay yeri inceleme ekipleri alkol şişelerini görmüyor. Çünkü zanlılar delil karartmak için şişeleri kaldırmış. Cinayet sonrası hiçbir alkol şişesi kalmamış, biz de bu videolardan yola çıkarak videoları dava dosyamıza ekledik, davanın takipçiyiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın