Kötü anıları sildirmek mümkün hale geliyor

Kötü anıları sildirmek mümkün hale geliyor
Jim Carrey’nin başrolünü üstlendiği ‘Eternal Sunshine of Spotless Mind’ filmi gerçek oluyor. Uzmanlar, bundan böyle beynin istenmeyen anılarını silmenin mümkün olacağını açıkladı.

Kötü anıları sildirmek mümkün hale geliyor Kanada’da yer alan Toronto Üniversitesi bilim insanları tıp dünyasında çığır açmaya hazırlanıyor.

Kötü anıları sildirmek mümkün hale geliyor İngiliz Mirror gazetesinin haberine göre; bilim insanları fareler üzerinde “korku ve tehdit” bağlantılı anılarla ilişkili olan beyin hücrelerini tespit edip, bu anıları silmeyi başardılar.

Kötü anıları sildirmek mümkün hale geliyor Uzmanlar, bu süreçte en büyük problemin diğer hatıralara dokunulmaması olduğunu vurgularken, bunu yapmadan kötü anıları silebildiklerini açıkladı.

Kötü anıları sildirmek mümkün hale geliyor Uzmanlar, beyinde milyonlarca hücre olduğunu vurgularken, bunların arasından yalnızca ‘kötü anıların’ silinmesinin oldukça zor olduğunu da ifade etti.

Kötü anıları sildirmek mümkün hale geliyor Ancak “Bu kötü hatıraları diğer hücrelere zarar vermeden silmeyi başardık” açıklamasında bulundular.

Kötü anıları sildirmek mümkün hale geliyor Uzmanlar, fareler üzerindeki deneylerin yakın gelecekte insanlar üzerinde de denenmeye başlayacağını açıkladı.

Kötü anıları sildirmek mümkün hale geliyor Bu yöntemin özellikle cinsel istismara uğrayan kadınlar, travma sonrası stres bozukluğu olan askerlere yardımının dokunabileceği belirtiliyor.

Kötü anıları sildirmek mümkün hale geliyor Ancak bazı insanlar etik açıdan bu durumun kabul edilemez olduğunu savunuyor.

Bir cevap yazın