Kent Tarım Hobi Evi’nde Hasat

Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evi’nde aldıkları eğitimlerin sonunda ürünlerini yetiştiren kursiyerler, ilk hasatlarını almanın tadını çıkardı. Kurs sakinleri, doğal ve kendi ürünlerinden kurdukları sofra ile ilk hasatlarını kutladı.

Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evi’nin bostanında yılın ilk hasadı alındı. Haftalarca uzmanlar tarafından verilen eğitimlere katılan ve bu bilgiler doğrultusunda ürünlerini yetiştiren kursiyerler, ilk ürünlerini toplamanın  sevincini yaşadı.

Bugüne kadar sebze-meyve yetiştiriciliği, arıcılık ve komposto yapımı gibi konularda  pek çok  kursiyere ücretsiz eğitim verilen Kent Tarım Hobi Evi’nde 2018’in ilk hasadı alındı. Domates, salatalık, kabak, biber, çilek, fasulye, lahana, marul, kıvırcık, kavun gibi birçok farklı ürünü hiçbir kimyasal kullanmadan doğal olarak yetiştiren kursiyerler ilk hasatlarını bir arada kutladı..

BOSTANDA MENEMEN KEYFİ

Bostanda yetiştirdikleri ürünleri kullanarak yaptıkları pasta ve böreklerin yanı sıra yetiştirdikleri domates ve biberleri kullanarak menemen yapan kursiyerler, hep birlikte kurdukları masada bir araya geldi. Kursiyerler, taze ürünlerden oluşan keyifli bir sofranın ardından bahçe bakımlarını yapmayı da asla atlamadı.

Bir cevap yazın