Çankaya’da Çocuklar Yoga Öğreniyor

Çankaya Belediyesi Çankaya Evlerinde eğitimlerine devam eden çocukların yogayla bedenleri ve zihinleri giderek daha da güçleniyor.

Çankaya Belediyesi Çankaya Evlerinde kurslara katılan Çankaya sakinleri sosyalleşme imkanı bulurken çocuklar da eğitimlerinin yanı sıra boş vakitlerini sosyal aktiviteler ile dolduruyor.

Hayatın her noktasında insana dokunan hizmetleriyle insan odaklı sosyal demokrat belediyecilik uygulamalarına hayat veren Çankaya Belediyesi, Çankaya Evlerinde eğitim gören çocukları yoga ile tanıştırarak çocukların farklı bir etkinlik içerisinde bulunmalarını sağlıyor.

Nefes alan her canlı yoga yapabilir anlayışıyla Mayıs ayı sonunda 20 çocuğun katılımıyla başlayan Çocuk Yogası, Bademlidere Çankaya Evinde devam ediyor. Derin Yoga Atölyesinden Raşit Özdemir’in eğitimlerine katılan 9-14 yaş arası çocuklar, haftanın 1 günü katıldıkları yogayla bedenlerini ve zihinlerini dinç tutuyor.

Yoga eğitmeni Raşit Özdemir’in gösterdiği yoga tekniklerini uygularken keyifli  ve kaliteli zaman geçiren çocuklar yoga seanslarının olduğu Pazartesi gününü heves ve sabırsızlıkla bekliyor.

Bir cevap yazın