Atatürk ‘e Hakaret Eden Safiye İnci Tutuklandı.

 

“Bura geldiğim için çok utanıyorum, keşke gelmeseydim diyorum. Çok ısrar ettikleri için geldim mecbur bıraktıkları için, ATATÜRK ‘ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye ‘yi de ATATÜRK kurtarmadı. Hadi Tayyip’i sevmeyen ATATÜRK ‘çüler var ya, ATATÜRK Tayyip’in boku bile olamaz.”

Türkiye onu bu sözler ile tanıdı. Kara çarşafıyla Anıtkabir ‘e gidip ATA ‘ya bu sözler ile hakaret etti! Sosyal medyadan büyük bir hızla yayılan bu hakaret videosuna gelen tepkiler üzerine bir özür mesajı yayınlamış olsa da tutuklanmaktan kurtulamadı.

Özür videosu için tıklayın

Anıtkabir ziyaretinde çektiği videoda Atatürk’ü sevmediğini söyleyerek ağır hakaretlerde bulunan Safiye İ.’nin görüntüleri sosyal medyada yayılınca büyük tepki topladı. Olayın hemen ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Safiye İ. ile ilgili Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma başlatıldığını açıkladı. Safiye İ.’nin yakalanması için karar çıkartıldı. Harekete geçen polis ekipleri, Safiye İ.’yi Çankaya ilçesinde oturduğu evinde gözaltına aldı.

Safiye İ., emniyetteki işlemlerini ardından adliyeye sevk edildi. Burada savcı karşısına çıkan kadın, tutuklu yargılanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Safiye İ., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sincan Ceza evine gönderildi. Atatürk’e hakaret eden kadın, yoğun güvenlik önlemleri altında eline takılan plastik kelepçe ile adliyeden ceza evine gönderilirken görüntülendi.

Bir cevap yazın