Çankaya İlçesinden 7 Ayda Toplam 2677 Ruhsat

Başkent Ankara’nın merkezi Çankaya’da ilgili Çankaya Belediyesi 2018 yılı başından Temmuz ayı sonuna dek toplamda 2677 işletmeye ruhsat verdi. İşletme açmak isteyenlerin uğrak noktası olan Çankaya ilçesinde en çok ruhsat verilen ay ise 503 tane ile Mart ayı oldu.

Buna göre Çankaya’da Çankaya Belediyesince Ocak ayında 413, Şubat ayında 435, Mart ayında 503, Nisan ayında 435, Mayıs ayında 344, Haziran ayında 250 ve Temmuz ayındaysa 297 yatırımcıya ruhsat verildi.

Tüm bunların yanında toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarıyla da Türkiye’de ilk mor bayrağa sahip yerel yönetim olan Çankaya Belediyesi , kadın çalışan oranını yüzde 50 oranında tutan işletmelere “Eşitlik Dostu İşyeri” başlıklı tabelasını hala asmaya devam ediyor. 10 işletmeye verilen uygulamada amaç Kadın girişimcilerin sayısını artırarak, kadının toplumda çağdaş birey olarak yerini almasını sağlamak.

Öte yandan iyimser belediye Çankaya Belediyesi, ruhsat almak için başvuru yapan ve ruhsatlarını alan iş yerlerine “hayırlı olsun” tebriklerinin yer aldığı bir çerçevenin içerisinde nazar boncuğu hediyelerini de göndermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın